Anasayfa | 12 DABO Spor Okulu | Antrenörler | Hakemler | İl Temsilciliği | İl tertip komitesi | Teknik Komiserler | Haber Ara | Anketler |

HABER ARA


Gelişmiş Arama


EN ÇOK OKUNANLAR

      


12 DABO Spor Okulu

TÜRKİYE BASKETBOL FEDARASYONUN VERMİŞ OLDUĞU
MALATYANIN MAVİ BAYRAKLI TEK RESMİ BASKETBOL OKULU
 
Bilgi alabileceğiniz 
Mavi Bayraklı Malatya 12 Dev Adam Basketbol okulları Antrenörleri ve İrtibat Telefonları
 
Erol Akdeniz A lisanslı antrenör     Cep : 0542 671 66 45
 
Bayram Acar B Lisanslı Antrenör   Cep : 0536 438 77 00
 
 
 
 Malatya 12 Dev Adam Basketbol okulları yılın 12 ayı çocuklarımıza ve gençlerimize Basketbo Eğitimi vermek üzere Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından açılmış Basketbol okulllarıdır..Yaz dönemi çalışmaları  okullar tatil olduktan sonra sporcular Yaş gruplarına ayrılır,her yaş grubu haftada 3 vaya 4 gün 25 şerli guruplar halinde çalışma yapar.Kış dönemi çalışmalarında sporcuların okul ve dersane durumlarına göre yaş guruplarına  ayrılıp çalışma programları düzenlenmekte ve haftada iki çalışma yapılmaktadır Kayıtlar kış döneminde aylık ve üç aylık,Yaz döneminde ise üç aylık periyotlar şeklinde yapılmaktadır.
 
Çalışmalar  Altyapı eğitimi almış ve Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından her yıl düzenlenen Eğitim seminerlerine katılan çok deneyimli en az B Katagorisi lisansına sahip Basketbol Antrenörleri tarafından yaptırılmaktadır.
 
 12 Dev Adam Basketbol okulları halen Ülkemizin 60 ilinde faaliyetlerine devam etmekte olup özellikle yaz çalışmaları sırasında  kayıt oldukları ilin dışına tatile çıkan sporcularına gittikleri ilde bulunan 12 DABO spor okullarında da tatilleri boyunca ücret ödemeden devam etme imkanı sağlanmaktadır.
 
ayrıca üç aylık periyotlar sonunda başarılı olan sporcular arasından seçilen 12 sporcu tüm masrafları Basketbol Fedrasyonu tarafından karşılanarak en az 4 yıldızlı otellerde ağırlanıp üç-dört gün süreli 12 Dev Adam Spor okulu turnuvalarına götürülmekte olup bu turnuvalarda Türk Milli Takımı oyuncularıyla tanışma ve Abdi İpekçi spor salonu gibi uluslar arası spor salonlarında maç yapma fırsatını yakalamaktadırlar.Bu sporcuların dışında Başarılı olan ayrı 10 sporcu 12 Dev Adam Basketbol okulları Five star yaz kampına Amerikalı antrenörlerden bir haftalık eğitim almak üzere gönderilmektedir.
 
Mavi Bayraklı 12 Dev Adam Basketbol okulları  Antrenörleri ve İrtibat Telefonları
 
Erol Akdeniz A lisanslı antrenör     Cep : 0542 671 66 45
 
Bayram Acar B Lisanslı Antrenör   Cep : 0536 438 77 00
 

12 Dev Adam Basketbol Okulları DABO

Garanti Bankası'nın sponsorluğunda, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından 2002 yılında hayata geçirilen 12 Dev Adam Basketbol Okulları projesinde, öncelikli olarak basketbol sevgisini tüm Türkiye'ye yaymak, bilinçli bir basketbol ailesi yaratmak ve geleceğin sporcu, hakem ve yöneticilerini yetiştirmek amaçlanıyor. Proje kapsamında öğrenciler, basketbol eğitiminin yanı sıra birçok sosyal ve kültürel faaliyetlere de katılıyor. Yıl boyunca devam eden eğitim faaliyetlerinin yanında, 4 ayrı bölgede düzenlenen Türkiye Ligi organizasyonuyla da, basketbol eğitimi alan çocukların, maç tecrübelerinin artması,takımdaşlık ve paylaşım duygusunun gelişmesi ve yeni dostluklar kurması hedefleniyor. 2009-10 öğretim yılında, 55 ilde yaklaşık 2 bin öğrenciyleçalışmalarını sürdüren 12 Dev Adam Basketbol Okulları'nda, faaliyetlerine başladığı 2002'den bu yana, toplam 33.000'e yakın öğrenciye basketbol eğitimi verildi ve bu öğrencilerin ebeveynleriyle birlikte yaklaşık 125.000 kişilik bir basketbol ailesi yaratıldı.

12 Dev Adam Basketbol Okulları, sağladığı nitelikli basketbol eğitimi sayesinde, Türk basketboluna yeni yetenekler de kazandırıyor. 12 DABO'da basketbola başlayan öğrenciler arasında bugün, Yıldız Erkek Milli Takımı'nın yanı sıra, Bölgesel Lig, 2.Lig ve hatta 1.Lig kulüplerinde oynayan sporcular bulunuyor. 12 DABO'da yetişen öğrenciler, burada edindikleri basketbol becerileri sayesinde yaşadıkları önde gelen eğitim kurumlarından ücretsiz eğitim bursu kazanarak, eğitim hayatlarını daha iyi şartlarda sürdürme şansı da buluyor

2001 yılından bugüne A Milli Erkek Basketbol Takımı'na destek veriyoruz.

"12 Dev Adam"ın hikayesi, Garanti Bankası'nın, 2001 yılında Türkiye'de düzenlenen 32. Avrupa Basketbol Şampiyonası öncesi, basketbol milli takımına sponsor olmasıyla başladı. Kurum kültürünü oluşturan ekip çalışması, inanç, güven ve disiplin gibi unsurları ruhunda barındıran basketbol sporuna, her zaman özel bir ilgi duyan Garanti Bankası, takımın resmi sponsorluğunu ilk üstlendiğinde, kamuoyunun basketbol sporunu daha fazla desteklemesi, Avrupa Basketbol Şampiyonası'dan daha fazla haberdar olması ve Milli Takımımıza hak ettiği desteği vermesini amaçladı.

Bu doğrultuda "12 Dev Adam" markasını yaratarak Türk basketbol camiasına armağan etti. 2001 Avrupa Şampiyonası için hazırlanan "12 Dev Adam" şarkısı dillere marş oldu, hatta futbol maçlarında bile söylendi. "12 Dev Adam" ismini duymayan, bilmeyen kalmadı. 12 Dev Adam basketbolu, basketbol 12 Dev Adam'ı devleştirdi. "12 Dev Adam" ismi, bugün artık bir marka... Milli takımımız her yerde "12 Dev Adam" olarak anılıyor. 

 
 
 
 
 

 

SON DAKİKA HABERLERİ

SON YORUMLANANLAR


     

     

     

     

           

  RSS Kaynağı | Yazar Girişi

     

  malatya | Çamlıca Okullar?/a> | Rehber | Homea

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi